טכניקת GPR

פיזיותרפיה אחרת…….
 

GPR הינה טכניקה אשר פותחה ע”י הפיזיותרפיסט הצרפתי Philippe Souchard. שיטת טיפול זו משמשת פיזיותרפיסטים זה למעלה מ- 30 שנה.
Dr.Souchard, במאמץ מתמיד לפתח את השיטה ובהסתמך על ידע נרחב מתחום הביומכניקה של גוף האדם וקואורדינציה מוטורית מקדם את תחום השיקום היציבתי והנוירומוסקולרי..
Dr.Souchard וצוותו מלמדים את השיטה בצרפת, בלגיה, ספרד, איטליה, פורטוגל, קנדה,אנגליה, ברזיל וארגנטינה. מכון להיום יותר מ- 10000 פיזיותרפיסטים הוכשרו לטפל באמצעות שיטה זו.

שיטת ה- GPR ייחודית בכך ששומרת באופן עקבי על עקרונות ביומכניים ותיאום נוירומוסקולרי וכך מושגות תוצאותיה האפקטיביות.הינה שיטה עדינה, פרוגרסיבית ואקטיבית אשר יכולה להיות מיושמת על מטופלים בכל הגילאים בהתחשב ביכולתו האישית של המטופל. השיטה מתאימה  לאנשים הסובלים מבעיות שריר-שלד.
הטיפול ב- GPR. מתבסס על הסתכלות ומבחן אנטומי, פיזיולוגי ועל התפתחות הסימפטומים.
הטיפול מותאם לכל מטופל באפן אישי ובהסתמך על התפתחות הסימפטומים והגורם הספציפי להופעתם. בעוד מרבית התיאוריות הפיסיותרפיות כיום מסתכלות על חלק אחד בגוף בצורה מבודדת הרי ששיטה זו מתייחסת לגוף כמכלול, הופכת את המטופל לאקטיבי ושתוף להחלמתו. התפיסה הנ”ל הינה אפקטיבית יותר ובעלת תוצאות לאורך זמן.

השיטה מטפלת כמעט בכל מצב אשר מערב את אחת התופעות הבאות: כאב, חולשה, נוקשות או איבוד תנועתיות. המטרה העיקרית היא לאזן, לייצב ולשפר כל סטייה מבנית (מורפולוגית) וזאת על מנת לחזור בהדרגה לתפקוד גופני תקין, כמו גם לטפל בקושי ובתסמינים אשר מפירים את איכות החיים וההרמוניה של המטופל. מטבע הדברים ושגרת החיים האדם נוטה לצבור מתחים אשר במהלך הזמן מתבטאים בנוקשות, חוסר תנועתיות, קיצורים ועיוותים.          
תסמינים אלו עלולים להחמיר כתוצאה מגורמים אחרים כמו: תאונות, מחלות וכדומה.                                         
הטיפול הידני הוא הכלי היחיד בו משתמשים בשיטה והוא מתרכז במתיחת הרקמות הרכות ובהקטנת הלחץ במפרקים כדי להפיג מתח ולעודד מחדש את גוף המטופל. המטופל מודרך כל העת על ידי המטפל ותורם באופן אקטיבי לביצוע המתיחות, הנשימות, כיווץ השרירים ושימור התיקונים באופן תמידי. ההשתתפות האקטיבית של המטופל מסייעת בהעלאת המודעות העצמית וחינוך מחודש לפיתוח דימוי גוף תקין.

אינדיקציות לטיפול:
*  ליקוי יציבה: סקוליוזיס, היפרלורדוזיס, היפרקיפוזיס
* תופעות של כאבים בעמוד השדרה: כאבי צוואר, כאבי גב תחתון (אקוטיים או כרוניים), בעיות בתפקוד אזור האגן, פריצת/בקע דיסק ו ספונדילוליסטזיס  

                                                 ג’סיקה גילבורד
                                                פיזיותרפיסטית, מומחית בשיטת GPR